Totes les llistes a les Eleccions Generals 2015

eleccions15

 CANDIDATURES NACIONALS

 

PS+Verds+IC+I

1.- Pere López Agràs
2.- Rosa Gili Casals
3.- Gerard Alís Eroles
4.- Aboubacry Mamadou Ba Ly
5.- Judith Salazar Alvarez
6.- Carles Blasi Vidal
7.- Jordi Font Mariné
8.- Eduard Ricard García
9.- Esteve López Montanya
10.- Maria Josep Loncà Aventin
11.- Antoni Fernandez Ortega
12.- Raquel Rodríguez Torres
13.- Trinitat Lozano Muñoz
14.- Vicenç Alay Ferrer

1er suplent.- Sergi González Camacho
2on suplent.- Manuel Pujadas Domingo
3er suplent.- Ferran GoyaRodriguez de Castro

 

Liberals d’Andorra+UL

1.- Josep Pintat Forné
2.- Jordi Gallardo Fernández
3.- Joan Carles Camp Areny
4.- Ferran Costa Marimón
5.- David Forné Massoni
6.- Josep Pubill Armengol
7.- Dolors Cabot Vidal
8.- Alex Molné Rollan
9.- Maria Blanca Vazquez Aroca
10.- Miquel Albós Colombier
11.- Maanan Aouraghe Bendada
12.- Nuria Fius Cot
13.- Domingos Manuel Araujo Da Costa
14.- Carles Font Rossell

1er suplent.- Joan Tomás Roca
2on suplent.- Sebastià Roca Pujantell
3er suplent.- Joan Albert Farré Santuré

 

Socialdemocràcia i Progrés

1.- Víctor Naudi Zamora
2.- Sílvia EloïsaBonet Perot
3.- Joan Marc Miralles Bellera
4.- Sandra Cano Vila
5.- Olga Reyes Montaña
6.- Martí Bayona Domingo
7.- Maria Antonia Sanchiz rego 
8.- Artur Arcalís Mateo
9.- Victòria Broton Perojil
10.- Jordi Torres Ruiz 
11.- Maria Josefa Rosselló Borreda
12.- Christian Lamouroux Rossell
13.- Daniel Pérez Carrillo
14.- Jaume Bartumeu Cassany

1er suplent.- Marc Latorre Oliveros
2on suplent.- Joan Aràjol Mir
3er suplent.- Miquel Vilamala Gómez

 

Demòcrates per Andorra

1.- Antoni Martí Petit
2.- Ladislau Baró Solà
3.- Conxita Marsol Riart
4.- Jordi Torres Falcó
5.- Sofia Garrallà Tomàs
6.- Patrícia Riberaygua Marme
7.- Martí Salvans Abetlla
8.- Marc Ballestà Alias
9.- Èric Jover Comas
10.- Justo Ruiz González
11.- María Gema Miguel Martín
12.- Jordi Cerqueda Sierra
13.- Xavier Herver Merino
14.- Ester Vilarrubla Escales

1er suplent.- Josep-Maria Mas Torres
2on suplent.- Natalia Dora Bergel 0lmos
3er suplent.- Kanta Masand Sundri

 

CANDIDATURES TERRITORIALS:

CANILLO:

PS+Verds+IC+I

1.- Sergi Ricart Solà
2.- Assumpta Vergés Estepa
1er suplent.- Didier Brard Tourailles
2on suplent.- Concepció Homs Fernández
3er suplent.- Eudald Tomàs Garcia

 

Demòcrates per Andorra

1.- Jordi Alcobé Font
2.- Mònica Bonell Tuset
1er suplent.- Meritxell Palmitjavila Naudi
2on suplent.- Joan Torres Puig
3er suplent.- Guillem Casal Font

 

ENCAMP

PS+Verds+IC+I

1.- David Rios Rius
2.- Núria Meritxell Pirot Carrera
1er suplent.- Esther Ricart Solà
2on suplent.- Robert Lizarte Fernández
3er suplent.- Oliver Valero Rubio

 

UP+Demòcrates per Andorra

1.-  Maria Martisella González
2.- Carles Ensenyat Reig
1er suplent.- Xavier Benedicte Fernàndez Carrio  
2on suplent.- Jean-Michel Rascagnères Llagostera
3er suplent.- Xavier Montané Atero

 

Socialdemocràcia i Progrés

1.- Rita carme Sirkia Zachari
2.- Alain Mateu Montané
1er suplent.- Carles Janer Rossell
2on suplent.-David Torres Ruiz
3er suplent.- Patricio Eduardo Infante Beard 

 

Liberals d’Andorra

1.- Valentí Martí Castanyer
2.- Miquel Alís Soulié 
1er suplent.- Joan Masjoan Segarra
2on suplent.- Natalia Oriol Elsaesser 
3er suplent.- Marco Polo Damas Pereira

 

ORDINO

PS+Verds+IC+I

1.- Víctor Iriarte Fraga
2.- Noelia Vicente Martínez
1er suplent.-  Jaume Rifà Giribert
2on suplent.- Miriam Montferrer Marselles
3er suplent.- Carolina Poussier Milhau

 

ACO+Demòcrates per Andorra

1.-  Antoni Fillet Adellach
2.-  Meritxell Mateu Pi
1er suplent.-  Josep Àngel Mortés Pons 
2on suplent.- Antoni de Pàdua Missé Montserrat
3er suplent.- Vanesa Fenes Areny

 

Socialdemocràcia i Progrés

1.- Felipe Augusto Gallardo Hurtado
2.- Joan Abella Ramón
1er suplent.- Immaculada Desirée Fernandez Parada
2on suplent.- Enric Torres Cortina
3er suplent.- M. Cristina Montolio Guach

 

Liberals d’Andorra

1.- Antoni Riba Torregrossa
2.- Éric Bartolomé Levos
1er suplent.- Jordina Bringué Alonso 
2on suplent.-  Marc Benazet Mulet
3er suplent.- Bernadeta Gapà Bringueret

 

 

LA MASSANA

PS+Verds+IC+I

1.- Mariona González Reolit
2.- Rosa Maria Rechi Obiols
1er suplent.- Juli Fernández Blasi
2on suplent.- Antonio Manuel Rodas Capela
3er suplent.- Antoni Invernon Campony

 

Moviment Massanenc+Demòcrates per Andorra

1.- Olga Gelabert Fàbrega  
2.- David Montané Amador
1er suplent.- Josep Ribera Ambatlle 
2on suplent.- Josep Antoni Ambatlle Martín
3er suplent.- Marcel Duedra Bertran

 

Independents + Liberals d’Andorra

1.- Carles Naudi d’Areny Plandolit Balsells
2.- Judith Pallarés Cortés
1er suplent.- Cristina Romero Ayuso
2on suplent.- Manel Montes Jordana 
3er suplent.- David Gelabert Moles

 

ANDORRA LA VELLA

PS+Verds+IC+I

1.- Joan Ramon Marina Amat
2.- Jan Cartes Ivern
1er suplent.- Begoña Montes Santamaria
2on suplent.- Rosa Maria Pérez Martín
3er suplent.- Robert Josep Palacios Montero 

 

CdI+Demòcrates per Andorra

1.- Jordi Cinca Mateos
2.- Rosa Ferrer Obiols
1er suplent.-  Josep Anton Bardina Pau 
2on suplent.- Carles Jordana Madero
3er suplent.- Claudia Cornella Babot

 

Socialdemocràcia i Progrés

1.- Delfín Luís Roca Roche 
2.- Àngel Dalmau Ausàs
1er suplent.- Micaela Ferreira Pires 
2on suplent.- Jordi March March
3er suplent.- Miriam Nogueras Siraña

 

Liberals d’Andorra

1.- Salustià Chato Cipres
2.- Ruth Vila Oziel
1er suplent.- Jordi Cerqueda Chilaud 
2on suplent.- Gerard Estrella Armengol
3er suplent.- Pere Calvet Alsina

 

SANT JULIÀ DE LÒRIA

PS+Verds+IC+I

1.- Josep Maria Cucalon Duran
2.- Pere Guiu Torrebadella
1er suplent.- Àlex Alís Eroles
2on suplent.- Lluís Vivé Aldama
3er suplent.- Maria Carme Sánchez Balletbó

 

Demòcrates per Andorra

1.- Gilbert Saboya Sunye   
2.- Carolina Puig Montes
1er suplent.- Genís Maezo Fité 
2on suplent.- Francesca Barbero Cáceres
3er suplent.- Pere Altimir Pintat

 

Socialdemocràcia i Progrés

1.- Jordi Lorente Martínez
2.- Josep lluís Donsión Pichel
1er suplent.- Enric Garcia March
2on suplent.- Jesus Calvo Esteban
3er suplent.- Armand Josep Pereira De Sousa

 

Liberals d’Andorra + Unió laurediana

1.- Josep Majoral Obiols
2.- Carine Montaner Raynaud
1er suplent.- Anna Marfany Delmas
2on suplent.- Meritxell Baró Cardet
3er suplent.- Rossend Duró Sanchez

 

 

ESCALDES ENGORDANY

PS+Verds+IC+I

1.- Susagna Vela Palomares
2.- Josep Mas Magallón
1er suplent.- Meritxell Meira Gallego
2on suplent.- Valentín Closa Rodríguez
3er suplent.- José Minguella López

 

Demòcrates per Andorra

1.- Miquel Aleix Areny   
2.- Vicenç Mateu Zamora
1er suplent.- Sandra Tomàs Marot 
2on suplent.- Josep Manuel Rodríguez Vigo
3er suplent.- Cèsar Marquina Pérez de la Cruz

 

Socialdemocràcia i Progrés

1.- Alba Álvarez González
2.- Nazih Raad Kassarah
1er suplent.- Joan Carles Iscla Limiñana
2on suplent.- Gonzalo Donsión Pichel
3er suplent.- Alfons Miralles Lluelles

 

Liberals d’Andorra

1.- Jordi Rubia Correa
2.- França Riberaygua Marme
1er suplent.- Montserrat Corominas Repiso
2on suplent.- Carles Sasplugas Navarro 
3er suplent.- Andreu Cachafeiro Vidal

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.