Primer dia de Festa Major a la capital

El Comú d’Andorra la Vella ha donat a conèixer el programa de la Festa Major:

DISSABTE 4 D’AGOST

9 – 21 h XXVI Trofeu Festa Major d’Andorra la Vella Interclubs

[Club Andorrà de Tir de Precisió – C. E. Serradells]

10 -14 h III Campionat de Festa Major de Tennis Taula

Categories aleví i infantil (nascuts l’any 1998 i anys posteriors)

Inscripcions de les 9 a les 10.45 h [Sala Polivalent]

12 h Inauguració de la Festa Major

Ball de Gegants d’Andorra la Vella i Sant Pol [Plaça Guillemó]

12 h Sardanes amb la Cobla Riella [Plaça del Poble]

13 h Inauguració de la plaça Lídia Armengol Vila

Ubicada a les noves dependències comunals [C/ Prat de la Creu]

16 – 21 h Festa del Joc i de l’Esport per als infants [Parc Central]

16.30 – 20 III Campionat de Festa Major de Tennis Taula

Categoria Open. Inscripcions de les 15.30 a les 16.15 h

[Sala polivalent – Plaça del Poble]

17 h Actuació dels grups floklòrics de Barakaldo,

Sant Pol de Mar i Andorra la Vella [Plaça Guillemó]

18 h Sardanes amb la Cobla Riella [Plaça del Poble]

18.15 h Cercavila de gegants [Plaça Guilemó – Plaça de la Rotonda]

22.30 h Los Caneca: Los Caneca Show – Espectacle de Circ – clown

[Plaça del Poble]

23.30 h Ball a la plaça amb l’Orquestra Leyenda [Plaça del Poble]

24 h Nit de música a l’envelat: [Envelat del Parc Central]

La Troup (Rumba-fusió) + Se atormenta una vecina (versions)

 

DIUMENGE 5 D’AGOST

9 – 14 h XXVI Trofeu Festa Major d’Andorra la Vella Interclubs

[Club Andorrà de Tir de Precisió – C .E. Serradells]

10 – 14 h XXXVIII Marató d’Escacs [Plaça Príncep Benlloch]

11 – 23 h Mercat de la Festa Major

Artesania, gastronomia i animacions [Centre Històric]

12 h Missa solemne amb la Principal de la Bisbal

[Església de Sant Esteve]

13 h Ball del Contrapàs d’Andorra la Vella, Capgrossos i Ball de Gegants

Acte de commemoració del 30è aniversari de

l’Esbart Dansaire d’Andorra la Vella [Plaça del Poble]

16 h 8è Campionat de botifarra

Premis gentilesa d’Andorra 2000 [Centre Cultural la Llacuna]

16 – 21 h Festa del joc i de l’esport per als infants [Parc Central]

18 i 19 h Meri Rabassa: Espectacle de trapezi,

acrobàcies amb tela i dansa del ventre [Plaça de la Rotonda]

19 h Sardanes amb la Principal de la Bisbal [Plaça del Poble]

20 h La Ballarusca

Taller de danses tradicionals dels Pirineus

amb el grup Tres Tons Quintet [Plaça Guillemó]

22.30 h Escenes: Espectacle de dansa de

l’Esbart Dansaire d’Andorra la Vella [Plaça del Poble]

23 h Gran Ball de Nit amb l’orquestra la Principal de la Bisbal

[Envelat del Parc Central]

 

DILLUNS 6 D’AGOST

11 – 22 h Mercat de la Festa Major

Artesania, gastronomia i animacions [Centre Històric]

11 h Concurs de castells de sorra [Zona jocs de platja Parc Central]

12 h Sardanes amb la Principal de la Bisbal [Plaça del Poble]

14 h Arrossada popular [Plaça del Poble]

16 – 21 h Festa del joc i de l’esport [Parc Central]

17 h Ball de tarda de l’Associació de Gent Gran [Centre Congressos]

18 h Cia. Traüt: Il Criceto

Espectacle itinerant d’animació [C/ Na Maria Pla – Av. Meritxell]

19 h Sardanes amb la Principal de la Bisbal [Plaça del Poble]

19 h Ballet de Moscou: La bella dorment [Centre de Congressos]

Venda d’entrades a l’Oficina de Turisme de la Rotonda

20.30 h XXX Cursa Atlètica Popular de la Festa Major

Per informació i inscripcions: www.cava.myp.ad

Recollida de dorsals davant de Casa Comuna a partir de les 16 h

22 h Cia. Pakypaya: Shake, shake, shake

Espectacle de circ [Plaça del Poble]

23 h Castell de focs d’artifici

24 h Concert de fi de festa: [Envelat del Parc Central]

Lenacay (ex components de Ojos de Brujo)

Fusió, flamenc, electrònica i músiques del món

 

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.