RTVA dóna a conèixer les dates dels espais televisius i radiofònics per a les candidatures electorals

La data de celebració dels espais televisius de debat entre els caps de llista de les candidatures presentades per a les circumscripcions parroquials és el següent:

Dimarts 17/02/15 Ordino
Dimecres 18/02/15 Canillo
Dijous 19/02/15 Sant Julià de Lòria
Dilluns 23/02/15 La Massana
Dimarts 24/02/15 Encamp
Dimecres 25/02/15 Escaldes-Engordany
Dijous 26/02/15 Andorra la Vella

L’emissió serà en directe després dels blocs de publicitat gratuïta electoral i de l’informatiu vespre aprox. 21h.30.

La data de celebració dels espais radiofònics de debat entre els caps de llista de les candidatures presentades per a les circumscripcions parroquials és el següent:

Dimarts 17/02/15 Ordino
Dimecres 18/02/15 La Massana
Dijous 19/02/15 Sant Julià de Lòria
Dilluns 23/02/15 Encamp
Dimarts 24/02/15 Andorra la Vella
Dimecres 25/02/15 Escaldes-Engordany
Dijous 26/02/15 Canillo

L’emissió serà en directe després dels blocs de publicitat gratuïta electoral i de l’informatiu migdia aprox.13h.30.

El debat nacional entre els candidats a la circumscripció nacional tant a Ràdio Nacional d’Andorra com Andorra Televisió serà el divendres 27/02/15.

A Ràdio Nacional d’Andorra l’emissió serà en directe després dels blocs de publicitat gratuïta electoral i de l’informatiu migdia aprox.13h.30.

A Andorra Televisió l’emissió serà en directe després dels blocs de publicitat gratuïta electoral i de l’informatiu vespre aprox. 21h.30.

La data de celebració d’una entrevista televisiva personalitzada amb els caps de llista de les candidatures presentades per a les circumscripció nacional és el següent:

Dilluns 23/02/15 Sr. Josep Pintat Forné-Liberals d’Andorra
Dimarts 24/02/15 Sr. Víctor Naudí Zamora-Socialdemocràcia i Progrés
Dimecres 25/02/15 Sr. Antoni Martí Petit-Demòcrates per Andorra
Dijous 26/02/15 Sr. Pere López Agràs-PS+Verds+IC+I
L’emissió serà en diferit després del debat parroquial.

La data de celebració d’una entrevista radiofònica personalitzada amb els caps de llista de les candidatures presentades per a les circumscripció nacional és el següent:

Dilluns 23/02/15 Sr. Víctor Naudí Zamora-Socialdemocràcia i Progrés
Dimarts 24/02/15 Sr. Pere López Agràs-PS+Verds+IC+I
Dimecres 25/02/15 Sr. Josep Pintat Forné-Liberals d’Andorra
Dijous 26/02/15 Sr. Antoni Martí Petit-Demòcrates per Andorra
L’emissió serà en directe a les 9h.10 i acabarà a les 10h.

Ràdio Nacional d’Andorra començarà la programació especial per seguir el dia de les eleccions el diumenge 1 de Març a les 9 del matí i fins les 13’30 i de 16’30 a 18’30 amb Montse Grau.
A partir de les 18’30 i fins el final de l’escrutini el programa d’anàlisi el conduirà Àlex Lliteras.

A Andorra Televisió el programa especial Eleccions Generals començarà a les 18’40 amb Gemma Rial i Xavi Palma i acabarà un cop s’hagin escrutat el 100% dels vots.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.