La Seu homenatja 39 esportistes de la ciutat pels èxits obtinguts durant l’any 2017

Aquest vespre la sala la Immaculada de la Seu d’Urgell ha acollit la gala de  reconeixement públic a 39 esportistes que han assolit resultats rellevants al llarg de l’any 2017. Els homenatjats han rebut a mans del regidor d’Esports de l’Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, una samarreta commemorativa, exclusiva per l’ocasió.

En la seva intervenció, just abans de lliurar els obsequis a cadascun dels atletes, Alberich ha volgut mostrat la seva satisfacció en nom de la Corporació municipal: “Que avui us presentem fins a 39 atletes, la majoria molt joves, i de quatre modalitats esportives, demostra que la nostra ciutat viu i batega amb l’esport. Hi ha esportistes de primeríssim nivell però també molta gent jove que treballa a diari emmirallant-se en aquests i somiant arribar el més amunt possible”.

El regidor d’Esports ha remarcat també que amb la celebració d’una gala com aquesta “l’Ajuntament de la Seu vol contribuir a fer realitat aquests somnis, donant suport a l’enorme tasca que fan els clubs a través dels seus entrenadors i directius, i a l’esforç que sovint fan les famílies d’aquests futurs cracs”.

Isidor Alberich ha finalitzat la seva intervenció tot donant les gràcies a tots per la feina realitzada i els ha felicitat pels excel·lents resultats que s’han posat de manifest aquest vespre.

El esportistes i equips homenatjats són els següents:

 

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

LULAN MOYANO I ENRIC PORTA

Patinatge

3rs Campionat d’Espanya Parelles

CHPA CADÍ LA SEU D’URGELL

NOEMÍ ISLA

Patinatge

3a Campionat d’Espanya Individual

CHPA CADI LA SEU D’URGELL

LAIA PI

Trial

Campiona de Catalunya

 

YLENIA JIMENEZ

Karate

Campiona de Catalunya Kata Aleví

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

ANDREA SEIJAS

Karate

3a Ct. de Catalunya Kata Infantil

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

GERARD GOMBAU

Karate

Campió de Catalunya Kata Cadet

3r Ct de Catalunya Kumite Cadet

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

JOEL BAÑERES

Karate

3r Ct de Catalunya Kata Sub21

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

JAN VICENTE

Piragüisme

Campió de Catalunya C1 K1 Benjamí

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

JAUME AGUILERA

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Aleví

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

INÉS FERNANDEZ

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1 Aleví

2a Ct de Catalunya K1 Aleví

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARC VICENTE

Piragüisme

Campió de Catalunya K1 i C1 Aleví

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARIONA GARRETA

Piragüisme

3a Ct de Catalunya C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

NARCÍS TINTORER

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

JÚLIA PUEYO

Piragüisme

2a Ct de Catalunya C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

AINA FERRER

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1 Infantil

2a Ct d’Espanya K1 i C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

NOEMÍ FONT

Piragüisme

Campiona d’Espanya K1 i C1 Infantil

Campiona de Catalunya K1 Infantil

2a Ct de Catalunya C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MANEL CONTRERAS

Piragüisme

Campió d’Espanya i Campió de Catalunya K1 i C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ARNAU FENÉS

Piragüisme

3r Ct de Catalunya K1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ADRIÀ MOYANO

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARIA VIDAL

Piragüisme

2a Ct de Catalunya C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

VALENTINA TORRAS

Piragüisme

Campiona de Catalunya K1 i C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ANNA BARROSO

Piragüisme

3a Ct d’Espanya K1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

CARLA CARRILLO

Piragüisme

3a Ct d’Espanya C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

PAU ETXANIZ

Piragüisme

Campió d’Espanya K1

Campió de Catalunya K1 i C1 Cadet

2n Ct d’Espanya C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

OSCAR SERRA

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Júnior

3r Ct de Catalunya C1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

POL BERENGUER

Piragüisme

Campió de Catalunya C1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

FERRAN ROMERO

Piragüisme

Campió de Catalunya K1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

POL VIDAL

Piragüisme

3r Ct de Catalunya C1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ISABEL TRAVÉ

Piragüisme

3a Ct de Catalunya K1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

JORDI CADENA

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

CRISTIAN TOBIO

Piragüisme

Campió de Catalunya K1 Sènior

2n Ct de Catalunya C1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

LAURA PELLICER

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1 Sènior

2a Ct de Catalunya K1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARC MORAGUES

Piragüisme

8è Ct del Món K1 Sub23

3r Ct de Catalunya K1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ANNEBEL VAN DER KNIFF

Piragüisme

2a Ct d’Europa Patrulles Sub 23

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MÒNICA DORIA

Piragüisme

Campiona d’Europa C1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MIQUEL TRAVÉ

Piragüisme

2n Ct del Món C1 Júnior

Campió d’Espanya K1 i C1 Júnior

15è Ct del Món C1 Absolut

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARTA MARTÍNEZ

Piragüisme

2a Ct d’Espanya K1 Sènior

10a Copa del Món de la Seu d’Urgell

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

NÚRIA VILARRUBLA

Piragüisme

1a Copa del Món de la Seu d’Urgell

2a Copa del Món de Leizpig

Campiona d’Espanya C1 Sènior

3a Ct d’Espanya K1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *